‘Tuvalete gidiyorum’ diyerek sahaya daldı! 10 yaşındaki Berat Uluğ gündem oldu

Karşılaşma öncesinde arkadaşlarıyla iddiaya giren Berat, bu konuda babası Çetin Uluğ’a da bir şey demedi. Sadece, “Tuvalete gidiyorum” diyerek yanından ayrılarak sahadan ayrıldı. Baba Uluğ, “Onu bir anda yedek kulübesinin çatısında gördüm ve koşmaya başladı” diyerek yaşanan durumu aktardı.

Almanya kulüplerinden KSV Hessen Kassel’in U11 takımının 10 numarası olan Berat ise, “Hayallerimi gerçekleştirdim. Artık Cristiano Ronaldo ile bir fotoğrafım var. Bunu bir tişörte bastıracağım ve odamda saklayacağım” diye konuştu. Minik futbolcunun, Alman ekibindeki antrenörü de bir Türk; Turgay Gölbaşı… Ronaldo ile çektiği fotoğrafı paylaşan Berat, kendisi ile ilgili haberleri de sosyal medyasına koydu.

UEFA’DAN SORUŞTURMA

İngiliz Independent Gazetesi, Türkiye-Portekiz karşılaşmasında taraftarların sahaya girmesini, “Ronaldo sirki” olarak yorumladı. Gazetede, dünyaca ünlü futbolcu için birçok kişinin sahaya girdiğini aktardı. Ronaldo için Çekya maçında da benzer bir durum yaşanmış, ayrıca bir taraftar Portekiz antrenmanında buna yeltenmişti.

UEFA’nın yaşanan güvenlik zaafı nedeniyle sıkı bir inceleme başlatacağı ifade edildi. Portekiz Teknik Direktörü Roberto Martinez, “Sahaya girenler iyi ki iyi niyetliydi. Futbolculara kötülük de yapabilirlerdi” vurgusu yaptı.

RAMOS SAKATLANDI

68. dakikada sahaya giren Berat’ın fotoğraf çektirmesinden cesaret alan diğer 4 kişi de maç sırasında sahaya girdi. Karşılaşmanın ardından bir kişi daha Ronaldo’nun yanına giderek fotoğraf çektirmek istedi. Bunu önlemek isteyen güvenlikçi sahada kayınca, Portekizli futbolcu Ramos’u yere yıktı. Bunun üzerine oyuncunun sakatlık geçirdiği, oynayıp oynayamayacağının henüz belli olmadığı vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir