Bilimkurgu hayranlarına müjde, son dönemin en iyisi geliyor

Bilim kurgu kitapları ve filmler hoşunuza gidiyor mu? Eğer cevabınız evetse, iki yıl sonra sizi büyük bir sürpriz bekliyor. Amazon MGM Studios, Andy Weir’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Project Hail Mary” filminin 20 Mart 2026’da vizyona gireceğini duyurdu. Bu kitap, son birkaç yılın en beğenilen eserlerinden biri olarak kabul ediliyor ve biz de bu projeden oldukça heyecanlıyız.

Filmde, onursal “Saturday Night Live” üyesi Ryan Gosling başrolde yer alacak ve yönetmenliğini “The Lego Movie” ve “Solo: A Star Wars Story”nin en iyi sahnelerinin arkasındaki ikili Phil Lord ile Christopher Miller üstlenecek. Lord, aynı zamanda az bilinen “Spider-Man: Into the Spider-Verse” filminin de yazarıdır.

Senaryosunu Drew Goddard‘ın kaleme aldığı film, Goddard’ın “Buffy the Vampire Slayer” ve “Lost” gibi televizyon dizilerindeki çalışmalarından sonra sinema dünyasına geçiş yaptığını gösteriyor. Ayrıca, “Cabin in the Woods” filminin yönetmenliğini yapmış olan Goddard, bu filmle ikonik ve aynı zamanda underrated bir yapıma imza atmıştır. Andy Weir adı tanıdık geliyorsa, bu “The Martian” kitabının yazarı olduğu içindir ki bu kitap, Matt Damon’ın başrolünde olduğu filme ilham kaynağı olmuştur. İlginç bir şekilde, Goddard bu filmin de senaryosunu yazmıştı.

Kitabı okudum ve çok beğendim. “The Martian“dan daha fantastik bir yapıya sahip olmasına rağmen, benzer şekilde bilimsel çözümlerle dolu büyük hayat ya da ölüm problemlerini ele alıyor. Bu sefer tehdit altında yalnızca bir astronot değil, tüm Dünya var. Ayrıca tıpkı “The Martian” gibi oldukça eğlenceli, bu yüzden Lord ve Miller’ın yönetmenliği için mükemmel bir eşleşme. İkili, Weir’ın bir başka romanı “Artemis” üzerine bir adaptasyon için de yönetmenlik yapmayı kabul etmişler, ancak bu proje şu anda duraklama aşamasında gibi görünüyor.

İki yıl içinde çok şey olabilir. Umarız toplumumuz bu süreçte sağlam adımlarla ilerler ve 2026’da sinemada patlamış mısırımızı yerken bu filmi izleme şansını buluruz. Ayrıca 2026, “The Mandalorian & Grogu”, “Rey Skywalker” filmi, “The Super Mario Bros. Movie”nin devamı, “Toy Story 5”, “The Batman Part II” ve bildirildiğine göre “Avengers: The Kang Dynasty” gibi birçok heyecan verici yapımı da beraberinde getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir